Politika

HDP meydanı boş bırakmıyor; cumartesi günü de Mersin’de halk meydana iniyor…


Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul, Diyarbakır, Van ve Adana’da düzenlediği Vicdan, Adalet ve Demokrasi mitinginin 5’incisini 30 Eylül Cumartesi günü Mersin’de gerçekleştirecek. HDP’liler halkı mitinge çağırdı 

Mersin merkezde bulunan Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yanında yapılacak mitingin çalışmaları ise, HDP’liler tarafından tüm kentte sürüyor. “Durmayalım Dur Diyelim” şiarıyla yapılacak miting, saat 15.00’da başlayacak. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ile HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım’ın katılması beklenen mitingde, sanatçı Mem Ararat ile Kadir Çat da sahne alacak.

Herkesi bekliyoruz…

Parti Meclis (PM) üyesi Cemil Erdem, Mersin’in tüm ilçe ve kentlerinde miting çalışması yaptıklarını aktararak, yurttaşlardan mitinge yönelik olumlu tepkiler aldıklarını kaydetti. Mitingin demokratik siyasetin önünü kesmeye çalışan ve faşizmi iktidarlaştıran AKP ‘ye karşı bir barikat olacağını dile getiren Erdem, Mersin halkın, “Barıştan, demokrasiden ve eşitlikten yana olan herkesi mitinge sesini yükseltmeye bekliyoruz” diye seslendi.

Kadınlar ses vermeli…

Mersin HDP İl Eşbaşkanı Hatice Şahin de, tüm kadınları mitinge çağırdı. Şahin, “Kadınlar mitinge katılarak, alanlardan vazgeçmediklerini göstermeliler” dedi. Son süreçlerde kadınlara yönelik yoğun saldırıların olduğuna dikkat çeken Şahin, yapılan baskılara karşı ve kadın idaresini daha güçlü bir sesle alanlarda hissettirmek için mitingde kadın katılımının önemli olduğunu söyledi. Şahin, “Hükümetin politikalarından rahatsız olan her kadın bu mitinge ses vermelidir” dedi.

 

HABER MERKEZİ