Haber

Görgü tanığı: Polis hızla çarptı yaralıları 40 dakika izledi


Polisin zırhlı araç ile çarptığı 2 kişiye çarptı. Bir kişi yaşamını yitirdi. Görgü tanığı polislerin motorsikleli 2 kişiye hızlı bir şekilde çarptığını ve yaklaşık 40 dakika izlediğini söyledi

Kürdistan’da yüzlerce kişinin ölümüne neden olan polis, önceki gün yine zırhlı araçla bir kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. Wan’da dün akşam saatlerinde 2 Nisan Caddesi’nde polislerin kullandığı zırhlı aracın yolda yürüyen yurttaşlara çarpması üzerine Saim Uçan (28) olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan Abdulhalit Taş’ın (22) durumu ciddiyetini koruyor. Kazada yaşamını yitiren Uçan ve yaralıların yakınları, yaşanan olayın kaza olmadığını, bilinçli olduğunu belirtti.

Tanık araç inin seyrettiler

Kazaya tanık olan ve ismini vermek istemeyen görgü tanığı, “Dün gece polisin hızlı bir şekilde kavşağa girdiğini gördük. Motosikletin üzerinde 2 genç vardı. Polis onlara hızlı bir şekilde çarptı. Çarptıktan sonra araçlarından inerek yerde yatan 2 gencin yanına geldiler. Yaklaşık 40 dakika hiçbir müdahalede bulunmadılar. Polisler gençlerin etrafını çember alarak dışarıdan görünmesini engelledi. Olay yerine 40 dakika sonra ambulans geldi” dedi.

WAN